Баланс мама

Подаруваме со Weleda: Масло против стрии за трудници

Заедно со Weleda ви подаруваме Масло против стрии за трудници. Се` што треба да направите е да оставите коментар на овој пост зошто би сакале да го добиете овој подарок. Акцијата трае до 13.08, а добитникот ќе биде одбран преку random number generator на 14.08. Со среќа!

За време на бременоста, телото бара нежна и внимателна нега, за да можат идните мајки да уживаат во оваа блажена состојба. Идните мајки во најчувствителната состојба мораат да ја заштитат кожата од испукување и појава на стрии.

Штом почне да ѕирка стомакот од под облеката, кожата веќе почнала да се развлекува. Градите исто така се зголемуваат, колковите се шират – што дава сигнал дека е потребно да започне со нега со која ќе се превенира создавање на стрии.

Weleda маслото против стрии за трудници е сертифициран природен производ кој содржи чисти растителни масла кои се потполно безбедни и за мајката и за бебенцето, и може да се користи од првиот ден на бременоста. Се препорачува употреба два до три пати на ден, од почетокот на бременоста до крајот на периодот на доење, со кружни движења на стомакот, бутините, задникот и градите.

Масло од јојоба, масло од бадем, богати со витамин Е, пченични никулци  и екстракт од арника, помагаат да се подобри еластичноста на кожата и спречуваат настанување на стрии. Оваа чиста формула е во хармонија со телото за време на блажената состојба.

You Might Also Like

12 коментари

 • Reply
  Dijana
  10 август 2018 на 22:51

  Bi sakala da go probam masloto

 • Reply
  Софија Трајковска
  10 август 2018 на 20:08

  Уште пред бременоста имам проблем со стрии во делот на стомакот. Сега тоа е уште повидливо. Од корист ќе ми биде овој производ. Ви благодарам.

 • Reply
  Irena
  10 август 2018 на 19:52

  Bi sakala da go probam masloto vo tekot na bremenoata. So ogled na toa sto gradite i stomakot mi se mnogu prosireni, mislam deka masloto e idealno za ovoj period od bremenosta.

 • Reply
  Антонија
  10 август 2018 на 13:16

  Затоа што е најдоброто масло против стрии што постои, а исто така, едно пакување може да ви трае и во текот на целата бременост. И економично и ефикасно 🙂

 • Reply
  Magdalena Zdraveska
  10 август 2018 на 11:52

  Посакувам да сум јас среќниот добитник бидејќи имам премногу сува кожа и имам генетски предиспозиции да ми се појават стрии…за жал. Со ова масло се надевам дека штетата ќе биде избегната

 • Reply
  Daniela
  10 август 2018 на 11:27

  Go sakam ovoj podarok, zatoa sto go posakuvam najdobroto za sebe i za svoeto bebe. So Weleda masloto sme na cekor do podobra nega💕💕💕

 • Reply
  Ленче Богеска Трајковски
  10 август 2018 на 11:14

  Masloto e prorodno,bogato so vitamini koi deluvaat blagoprijatno na kozata i pred se bezbeno za bebinata koi so golema radost gi cekame da pristignat

 • Reply
  Magdalena Zdraveska
  10 август 2018 на 08:50

  Посакувам да сум јас среќниот добитник бидејќи имам премногу сува кожа и имам генетски предиспозиции да ми се појават стрии…за жал. Со ова масло се надевам дека штетата ќе биде избегната 😉

 • Reply
  Светлана Ристевска
  10 август 2018 на 07:57

  Маслото сакам да и го подарам на мојата снаа за син. Сметам дека жената треба секогаш да изгледа убава и негувана.

 • Reply
  Елена Димовска
  10 август 2018 на 07:50

  Би сакала да го добијам овој подарок најпрво затоа што е природен 🙂

 • Reply
  Simona
  10 август 2018 на 07:46

  Bi sakala da go dobijam na podarok…Koristam chisto kokosovo maslo za borba so striite, ova e dobra prilika da probam nesto novo… Blagodaram

 • Reply
  Весна
  10 август 2018 на 07:14

  Би сакала да го добијам маслото, во последните три месеци сум од бременоста и сега веќе ме плашат стриите кои до сега ги немам 🙂

Коментирај