Баланс мама

ПОДАРУВАМЕ СО WELEDA: Крем од невен за подрачјето на пелените

Заедно со Weleda ви подаруваме Крем од невен за подрачјето на пелените. Се` што треба да направите е да ја лајкнете страницата https://www.facebook.com/konceptmama/, да го споделите овој пост на вашиот фејсбук профил и да оставите коментар на овој пост зошто би сакале да го добиете овој подарок. Акцијата трае до 15.09, а добитникот ќе биде одбран преку random number generator на 16.09. Со среќа!

Овој невенов производ делотворно ја негува кожата на бебешкото газе кога е иритирано, црвено и со осип. Кога се создаваше формулата на овој крем највнимателно се одбираа билки кои ќе ја заштитат и смират бебешката кожа во пределот на пелените. Мешавина од невен, камилица, сусам, малсло од сладок бадем го овозможуваат својството на овој крем брзо и ефикасно да смири црвенило, иритација и воспаление на бебешкото газе. Дополнително ланолин и цинк оскид овозможуваат бариера и заштита на бебешката кожа од влажност.

Weleda крем за подрачјето на пелените е формулиран исклучиво од природни и органски состојки потполно компатибилни со чувствителната бебешка и детската кожа. Должност на мајките е да го прочитаат составот на кремовите кои ги употребуваат за нега на своите бебиња и деца. Во составот на Weleda крем за подрачјето на пелените ќе прочитате дека содржи цинк оксид. Меѓутоа цинк оксид кој е дел од составот е исто така од природно потекло, настанува како резултат на оксидација на елементот цинк од кислород присутен во атмосферата. Количеството на цинк оксид е минимално, доволно само да се смири воспалението.

Овој крем за подрачјето на пелените е секојдневна употреба, органскиот невен во неговиот состав е идеален да ја заштити кожата и да спречи настанување на иритација.

Доколку газето на вашето бебенце веќе има иритација и црвенило, се нанесува во подебел слој од Weleda крем за подрачјето на пелените. Лековитите билки и извонредниот состав на овој крем многу брзо и ефикасно ќе ја смири и регенерира кожата.

 

 

You Might Also Like

Нема коментари

    Коментирај