Баланс мама

ПОДАРУВАМЕ СО WELEDA: Шампон за коса и тело

Заедно со Weleda ви подаруваме шампон за коса и тело на бебе и три вредносни ваучери за 30% попуст на комплетот книги „Концепт мама”. Се` што треба да направите е да ја лајкнете страницата https://www.facebook.com/konceptmama/, да го споделите овој пост на вашиот фејсбук профил и да оставите коментар на овој пост зошто би сакале да го добиете овој подарок. Акцијата трае до 21.12, а добитниците ќе бидат одбрани преку random number generator. Со среќа!
Weleda е компанија која веќе 90 години, односно од 1921 година создава природни и органски производи. Органик не е само еден од новите трендови во кои запловила Weleda.
„Заштитната обвивка на бебешката кожа полека почнува да се развива по раѓањето. Затоа на бебешката кожа ѝ е потребно нега која ќе ја заштити. Исклучително нежните производи на Weleda за нега на бебиња и деца од лековити билки од строго контролирано органско производство. Сигурна заштита за здрав почеток на животот.“ Christina Hinderlich, бабица, професионално квалификувана медицинска сестра и мајка на три деца. Во компанијата Weleda работи во областа за давање стручни совети за нега на бебиња. Има 20 годишно искуство како бабица во пренатална и постнатална нега.

Водата е средина која бебињата ја познаваат од времето поминато во мајчината утроба, и воглавно го сакаат капењето. Температурата на водата од 37° целзиусови, во комбинација со Weleda Шампон од органски невен за коса и тело, овозможува совршено релаксирање и уживање на Вашето бебе. Времето на капење на бебенцето се нежни, топли моменти и за Вас и за Вашето бебе. Weleda Шампон од невен за бебиња содржи природни растителни масла кои ја штитат бебешката кожа од иритации и исушување. Децата го обожаваат бидејќи не пече на очи, а мирисот на невен стоплува, релаксира и подарува сигурност и безгрижност. За здрав и природен развој на бебешката и детска кожа секогаш советуваме препаратите за нега да содржат исклучиво природни чисти растителни масла. Weleda негата содржи исклучиво растителни мсла. Не содржи минерални масла. Weleda – затоа што мајките знаат најдобро!

You Might Also Like

Нема коментари

    Коментирај