Browsing Tag

нега во бременоста

Баланс мама

Подаруваме со Weleda: Масло против стрии за трудници

Заедно со Weleda ви подаруваме Масло против стрии за трудници. Се` што треба да направите е да оставите коментар на овој пост зошто би сакале да го добиете овој подарок. Акцијата трае до 13.08, а добитникот ќе биде одбран преку random number generator на 14.08. Со среќа!

За време на бременоста, телото бара нежна и внимателна нега, за да можат идните мајки да уживаат во оваа блажена состојба. Идните мајки во најчувствителната состојба мораат да ја заштитат кожата од испукување и појава на стрии.

Штом почне да ѕирка стомакот од под облеката, кожата веќе почнала да се развлекува. Градите исто така се зголемуваат, колковите се шират – што дава сигнал дека е потребно да започне со нега со која ќе се превенира создавање на стрии.

Weleda маслото против стрии за трудници е сертифициран природен производ кој содржи чисти растителни масла кои се потполно безбедни и за мајката и за бебенцето, и може да се користи од првиот ден на бременоста. Се препорачува употреба два до три пати на ден, од почетокот на бременоста до крајот на периодот на доење, со кружни движења на стомакот, бутините, задникот и градите.

Масло од јојоба, масло од бадем, богати со витамин Е, пченични никулци  и екстракт од арника, помагаат да се подобри еластичноста на кожата и спречуваат настанување на стрии. Оваа чиста формула е во хармонија со телото за време на блажената состојба.